Përdoruesi diskutim:Puntori/Arkivi 000

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Puntori/Arkivi 000. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Bunter Teppich.JPG

ONLINE LINE
:- EMAIL: --> Nëse ndokush ju shqetëson, postoni ankesën tuaj këtu. : <-- EMAIL © Puntori
ARKIVI I DISKUTIMEVE: Arkiva:- Arkivi: 000 | 001 | 002 | 003 | 004 | 005 | 006 | 007
IslamSymbolAllahComp.PNG
Mecca.jpg
Albania stub.svg
Albania state emblem.png
Old timer structural worker.jpg
Negombo dutch canal.jpg
Modeli u dizajnua nga Puntori
MODELI ËSHTË I LIRUAR PËR PËRDORIM TË PËRGJITHSHËM
Arkivi i bisedave dhe thash e themeve

Diskutime

 • - - Edhe nese une i fshi Historiku nuk i fshin :P (Puntori 2006 Maj 19 17:56 (UTC))
 • E VËRTET. por prap se prap kushton kohë për të gjetur biseden--Hipi Zhdripi 2006 Maj 19 21:01 (UTC)
 • - - Ok se ne te ardhmen nuk i fshi më (Puntori 2006 Maj 19 21:02 (UTC))

* Ja nje faqe per flamuj te qyteteve : Flamuj te shteteve & qyteteve
Ne kete faqe kemi dhe histori te zhvllimit te flamujve si dhe detaje ne grafik.
Lehtesim per te perdor faqen ne fund te faqes kryesore xxxx.com/albania.htm ose macedonia.htm ose ose.htm :) (Puntori 2 Qershor 2006 17:33 (UTC))

Identiteti

Identiteti: S.M (S.M= S'maninë) - hhahahah --Hipi Zhdripi 2006 Maj 19 20:59 (UTC)

 • Mara ti dota kaqi veshin qe poma tregon emrin ne publik (Puntori 2006 Maj 19 21:01 (UTC))
 • haahaah--Hipi Zhdripi 2006 Maj 19 21:01 (UTC)
 • - - E kalla pak punene me Universitetin e Evropes dhe at te EJL mirpo e rregullova :( :P (Puntori 2006 Maj 19 21:03 (UTC))

Më ndihmo

Është kjo harta në bazë të ndarjes administrative zyrtare e vleëshme për 2006, apo diçka tjeter.--Hipi Zhdripi 31 Maj 2006 22:28 (UTC)

 • Kjo hart (pikerisht tek pika) tregon vendin se ku gjendet qyteti i Kumanoves, kurse hart per komunen e kumanoves nuk kam hart (dmth te ndarjes se re teritoriale) (Puntori 2 Qershor 2006 17:00 (UTC))

Percjellje në bosh

Nese nuk ekziston artikulli mos krijo percjelle, eshte pak irrituese, flm per mirkuptim. --K.S. diskuto°) 1 Qershor 2006 16:26 (UTC)

Ndonjehere e kam materialin gati ndonjehere e percjell per te mbushur dhe mbetet ashtu sepse zakonisht hap 1 - 30 dritare dhe "me kap shkuarja" ne Internet dhe harroj se kam nisur dicka. Flm per mirkuptim, dhe keqkuptim :) (Puntori 1 Qershor 2006 20:23 (UTC))

Mire por njehere shkruje artikullin tani krijoje redirect, dhe nje pune, shumica e vendeve lihen ne emrin origjinal per shkak te konflikteve, flm per mirkuptim ;-). --K.S. diskuto°) 2 Qershor 2006 11:59 (UTC)

Kumanova

Tung!

Shiko se figurat të kutia e qyteteve mund të përoren në dy mënyra. Këtë e kam bërë pasi që kamë parë që disa qytete nuk kanë flamur. Pikrisht poblemi ka qenë për qytete e Kosovës. Si do që të jetë harta për qytete që kanë edhe flamur është mirë të futet aty ku është vendi për foto nga qyteti. Nëse ke ndonjë ide si ta bëjmë më të përdorshme/me më shumë mundësi/ kutin më trego. Nëse ka të dhëna që janë karakteriatike vetëm për një apo më shumë qytete mund të futet një stamp. E tashti po flas për Kumanovën, ka apo nuk ka flamurë. Nëse ka po e fusim harten një rubrikë më poshtë.--Hipi Zhdripi 1 Qershor 2006 23:27 (UTC)

 • Une nuk e di se ka kumanova flamur, edhe pse vet jam kumanovar. Mir e ke zbritur paraqitjen gjeografikek te kumanoves ashtu. (Puntori 2 Qershor 2006 16:50 (UTC))

Sa i perket kutis se paraqitjes une mendoj se duhet te kemi ne kete rast 4 vende per foto : 1. Stema 2.Flamuri 3.Paraqitja gjeografike brenda shtetit 4. Foto nga qendra
Ne munges te ndonjeres nga fotot ne ate reast te vehet teksti S'ka për momentin (Puntori 2 Qershor 2006 17:32 (UTC))

Religjioni islam

A ka mundesi qe ta zevendesosh me Feja islame?

 • Flm per sugjerim per korigjim (Puntori 4 Qershor 2006 17:04 (UTC))
Për artikujt që e kanë titullin gabim si ky p.sh.: Religjioni Islam mjafton që faqja të zhvendoset (e gjen lart pas rubrikes historiku) e jo të kopjohet dhe të krijohet një faqe e re me titullin e ri. Kur e bën kështu me kopjim humb krejt historiku i artilullit, puna e krejt redaktorëve të tjerë gjithashtu bëhet e padukshme dhe duket sikur ti e ke shkruajtur vetë tërë artikullin. nuk është e drejtë ndaj përdoruesve të tjerë që tu humbet mudi i tyre këtu. shpresoj se nuk më keqkupton dhe të dëshiroj më tutje punë të mbarë. tung --bet_0 13 Qershor 2006 15:33 (UTC)

kete nuk e kam bere me qellim por ka ndodhur sepse kete gje nuk e kam ditur me pare.historiku perseri mund te kthehet dhe ate mund te e besh ti me lehtesi dhe te rekomandoj te e besh (Puntori 13 Qershor 2006 20:32 (UTC))

Serbia!!!!!

Serbia nuk eshte ne kuptimin e se drejtes nderkombetare vazhdim ose trasheguese e Jugosllavise, si asaj te madhe (te Titos) ashtu edhe asaj te vogel (Serbi+ Mali i Zi), por nje shtet krejtesisht i ri!!!!! Perpjekja Serbe (se paku e ketyre diteve te fundit) eshte te deklarohet si vazhduese e Jugosllavise ne lidhje me efektet e Rezolutes se OKB 1244! A nuk do te ishte me mire qe te fillohej nje faqe e re per Serbine? ne kete faqe mund te theksohej se organizimi shteteror paraardhes ishte Ish-Republika e Jugosllavise! etj, etj.

 • Eshte shum interesante dhe e pa kuptimt te pranohet si nje shtet i ri pa treguar se paraqet nje vazhdim te trashigimis shteterore Jusgosllave duke e pasur parasysh me se paku faktin e ceshtjes se Kosoves dhe Vojvodines.

Thjesht behet pyetja : Meqe nuk ka Jugosllavi atehere perse bisedohet per pavarsin e Kosoves me Serbine kur ceshtja e Kosoves i takonte problemit te Jugosllavise dhe jo te Serbis se nje pjes e saje?

Ne aspektin strikt juridik, Kosova qe nga data 23 mars 1989 ishte krahine e Serbise! "Votimi" ne Kuvendin e kosoves i asaj date konsiderohet i vlefshem nga bashkesia nderkombetare. ndersa referendumi i Kosoves per pavaresi nuk eshte njohur nga asnje shtet. edhe Shqiperia, megjithese pati nje votim ne parlament, nuk e ratifikoi asnjehere njohjen e Republikes se Kosoves. per kuriozitet: ne televizionin shqiptar flitej per ambasadorin e Kosoves ne tirane, por ai asnjehere nuk u konsiderua pjese e trupit diplomatik te akredituar ne Tirane.(18 Qershor 2006 19:05 129.240.157.90)

  • Kete dhe une e them, se kosova nuk ishte asnjehere problem i Jugosllavise por problem i Serbise, te them ne pergjithesi ne aspektin e luftes politike serbia nuk ka qen vetem udheheqese e kosoves popr edhe e jugosllavise.

Keshtu qe per fat te keq problemi i kosoves percillet edhe tash ne kuader te Serbise e jo ne kuader te Jugosllavise qe po te ishte keshtu kosova do ta merrte automatikisht pavarsine me shperndarjen e Jugosllavise. (Puntori 19 Qershor 2006 12:03 (UTC))

Pra prap se prap eshte nje percjellese dhe pjese e fundit e mbetur nga Jugosllavia.(Puntori 5 Qershor 2006 20:47 (UTC))

Oj zemre kur ta ki hiken në fyt është githçka vështirë edhe tutet niri mos po gabon. Po kur je i ulen në karrikë edhe e ki të shkrune sa bojin 2+2 ti e din ata me siguri. Dove edhe masi të ju hekë thijen prej fytit prej trishtimit nuk dijin shka bojin. Kqyre qita:

Yugoslavian 8 veto right
RS Serbia 3 veto
SAP Kosovo veto + Serbia veto + SAP Vojvodina
1 veto
SAP Kosovo
1 veto
SAP Vojvodina
1 veto
RS Slovenia
1 veto
RS Kroatia
1 veto
RS Macedonia
1 veto
RS Montenegro
1 veto
RS BH
1 veto

Kallxom tashti qysh asht puna kur oshtë me veto. Kur në fakt shumadia (upsss serba) as një veto tamom nuk e ka. Hahahah--Hipi Zhdripi 5 Qershor 2006 21:35 (UTC)

Serbia mes mi pranu Kosovën si shtet e hup Vojvodinen. Se ja bon edhe Vojvodina si Mali i Zi, "skam nerva me qa kry me budallekina tua". Kosovës edhe shkijeve Vojvodines ju duhet e menu qysh me da serbin, po shqiptart e kanë shpirtin en fyt e nuk ju priet. --Hipi Zhdripi 5 Qershor 2006 21:44 (UTC)

 • Puna se kto kan met ne Beograd eshte e vertet por ku ke fjala se praqaitet si trashigimtare e Jugosllavis kjo edhe kur e ka formu Jugosllavin e ka formu Krali i serbis si lidere.

Tash le ta kendoje Ceca kengen : "Kush thot e kush genjen se serbia eshte e vogel", ose une po e kendojo bile me qef hahaha. (Puntori 5 Qershor 2006 21:47 (UTC))

Po qe sa muj jom une tu e kno "Ko to kazhe ko to lazhe da Serbia je mala kand nam Belgrada Pashalluk je dala". Nejse matematika logjike edhe matematika e OK-së janë të përafërta. Edhe Shqiptarëve përnima ju kanë hi tutë vetëm për 100 jetë dominim të shkijeve. Se logjikisht me kqyrë ata tashti duhet me luftu me marrë pjsën e Sandjakut, Rashkës dhe ata të Goranëve (Toplicën e Nshin) pjesa tjeter është hise e shkijeve të Vojvodines.--Hipi Zhdripi 5 Qershor 2006 21:56 (UTC)

Nuk di

Nuk di cka me thone, amo albumet e Adelinës aq rendesishme qe me pas nje artikuj n'veti. --Ko.S. diskuto°) 9 Qershor 2006 19:32 (UTC)

 • Nuk jan albumet e adelines qe jan te rendesishme qe te ken kategori ne vete as edhe nuk fillova me albumet e saja, nuk ishte ideja te favorizoj asnje kengetar por vetem te fus ne nje kategori tegjitha albumet dmth te jet nje kategori e till

Nese nuk te pelqen mundesh te i fshish je moderator, ske perse te marresh mendimin tim, por une nuk bej asgje pa arsye ose me entuziazem te rrejshem

Shendet (Puntori 9 Qershor 2006 20:23 (UTC))

Nuk thash qe nuk me pelqen, por eshte problemi se po dalim jashta enciklopedise, albumi duhet me pas nje histori intersante apo dyqysh, sa per njehere po le, e kqyrim mos po e gjejme nje menyre. --Ko.S. diskuto°) 9 Qershor 2006 20:38 (UTC)

Albumet

Çka po ta merr menja ma mirë me përdor formën "Alumi Mitrovica", "Mitrovica" apo "Maigona/Mitrovica". une jamë për "Albumi Mitrovica" --Hipi Zhdripi 10 Qershor 2006 19:02 (UTC)

 • une e perdora Marigona/Mitrovica shkak i asaj se permendet edhe autorsia dhe dokumenti dmth kengetari. "Albumi Mitrovica" duket me bukur por ne te ardhmen ndoshta dot ket Foto album te till etj. Si te duket me mir beje duke marr parasysh tegjitha albumet dhe emrat e tyre. (Puntori 10 Qershor 2006 20:05 (UTC))

Jo jo, ti bonja qysh menon që oshtë ma mirë masi që ti e ki hapë këtë hapsirë. Une thashë që albumet, filmat, librat etj. janë një llojë përmbledheje e një veprimtarie të personave dhe të gjitha këto të kenë një kategori të përbashkët Category:Vepra. Ndërsa formatin Filon Filoni/Vepra askush nuk e lypë nën këtë emër ndërsa Albumet, librat etj ato kërkohen edhe nga përdoruest e internetit. Masi që është kështu u konë mirë me i lonë sipas emrave origjinal, kuptohet nëse bijnë në konflikt me emra tjerë (p.sh Albui Mitrovica me Mitrovicën) atëherë përdoret rregulla Albumi Mitrovica. Kështu edhe ashtu ende nuk kemi vendosë si të veprojmë në këso raste. Do të ishte mirë të tentojmë të standartizojmë veprimin në këto raste. --Hipi Zhdripi 10 Qershor 2006 20:15 (UTC)

Shiqir qe po bon kete diskutim, une kisha thone me mire Mitrovica (album). —Ko.S. diskuto°) 10 Qershor 2006 20:35 (UTC)
 • 'Mitrovica(audio album)' (Puntori 10 Qershor 2006 22:00 (UTC))

A vetem jeni ka ja futni kot. Po menoni pakes çysh oshtë ma mirë për sistemin opeus edhe për neve qe me punu kur dojim me i kriju lista e kategori. Masi qe në këtë rast kemi të bëjmë me termë të zënë kalxoni përvojat që i keni bo. Une e di shka jomë ka heki me qisi llojë emërtimi te komunat e Kosovës. Ma së mirti oshtë Albumi Mitrovica. Qe pse

 1. Secili përdorues i ri e ka ma kallaj me përdorë
 2. Kur ti lypim albumet mi mlledh ëvetem ja fut "albumi" edhe u kry.
 3. Lexuesit e lexojin tamom qysh e ka emrin se në fund të fundit ai është Albumi XXX.
 4. Përdorimi i kllapave nuk është praktikë, une e komë përdorë pa pasë përvojë tashti mo nuk e ha ashtu.--Hipi Zhdripi 10 Qershor 2006 22:32 (UTC)
 • Hahahhaha e pse pom lodh mem veten se si me ja bo. Une jam i zant me dicka tjeter edhe von ma u ba vec po fluturoj nga nje ne vendin tjeter. Bonja ashtu edhe u kry meqe qenka me praktik. Pastaj nese dote kemi probleme ti do e hash. shendet pra. hahahah (Puntori 10 Qershor 2006 22:37 (UTC))
  • Pra po e lojm Albumi xxx , t'i zhvendosi cato te adelines edhe cetek te marigones mos tem cahet kryt pastaj (Puntori 10 Qershor 2006 22:38 (UTC))
Gabim e ki dani, se vizituesi mendon qe albumi e permban Albumi, ne kllapa e bejne te gjithe Wikipeditë dhe te gjithe qe i ngjajne nje Enciklopedise, ska kuptim qe titulli me qene Albumi, veti tjerte perdoruesit e tjere WP. —Ko.S. diskuto°) 10 Qershor 2006 22:53 (UTC)
Nuk eshte patjeter me shkrua Albumi, emri i albumit eshte boll. —Ko.S. diskuto°) 10 Qershor 2006 22:57 (UTC)
Oj zemër, une nuk jomë ka foli prej qillit. Po kom bo boll eksperimente me librat e shkrimtarve antik qe jonë konë njëmijë herë ma të komplikume e kanë pasë emra të një llojtë. Kom mledhë përvojë nga qytete. Te wikipediat e tjera i përdorin qata që nk kanë përvojë qashtu. Ata që e kanë pa shka do me thonë i ikin asaj metode. Metoda ma e mira po thomë për me vepru është Albumi XXX me konë emri i artikullit e emri orgjinal me konë #redirect. Ju boni shka të doni vetem, po pse me kriju rregulla vetjake të wikipedias që janë të huja për redaktortë kalimtarë. Apo e llogaritë që ata albume diku përmende dhe ka njeri qefë me i lidhë? Tashti për me dasht me i lidhë ma së parti duhet me ditë redaktori rregullën e masanej a duhet me lonë venin e zbrastë para klapes a jo? Një mijë rregulla pa pasë nevojë. Secili që merret veshë me këto sene e dinë që për me u dallu për çka ështl fjala duhet me thonë E nxerri Albumin "Mitrovica" e nuk thotlë e nxjerri "Mitrovica" (album) [në gjuhtë tjera kjo bo vaki është normale por për gjuhën shqipe nk oshtë] ose nxjerri "Mitrovica".--Hipi Zhdripi 10 Qershor 2006 23:08 (UTC)

Kqyre qita Category:Gjeografia e shteteve. Edhe pse qishtu nu është praktike ashtë ma mirë me konë edhe albumet në fund kur të mbyllet hapsiara.--Hipi Zhdripi 10 Qershor 2006 23:13 (UTC)

Shembull e keqe, se ajo shkon, kjo amo jo. —Ko.S. diskuto°) 10 Qershor 2006 23:16 (UTC)
Jo jo oshtë shembll shumë i mirë se qashtu duhet. Po edhe kur të shkrunë në artikuj shkruj pak ma korrekt ose le krejt. Une përnima e kam tastaturen përdësyze e ka njëher duhet e i ra çekiq se nuk pi hanë ndryshe edhe kur jom tu përkthy e hupi lidhjen e fjalëve, po ti mos bonë hajgare shkrujë korrekt.--Hipi Zhdripi 10 Qershor 2006 23:21 (UTC)
Cka nuk eshte korrekt? —Ko.S. diskuto°) 10 Qershor 2006 23:26 (UTC)
 • Une me nuk marr pjese ne kete mosmarrveshje une pranova le te jet Albumi xxx edhe pse fjala ALBUMI nuk i takon titullit por sidoqoft eshte praktik emertimi dhe nuk prish pune. Me tutje aj vendim qe merret i kujt eshte mendimi ai person le ti bej redirekt dhe le ti rregulloj shenimet.

Shendet(Puntori 10 Qershor 2006 23:49 (UTC))

Michael

Emri i aktorit eshte gabim. Eshte shkruar me shkronje te madhe ne titullin e artikullit!!!!!!!!!

 • kishte qen shnimi i shkurt fare qe te mos e grisi i mblodha do informata nuk e paskem verejt, flm per nderhyrje (Puntori 16 Qershor 2006 20:36 (UTC))

(me fal qe nderhy por perse nuk regjistrohesh e ndihmon se keshtu disa IP po bejn probleme e ti meqe ndihmon sepaku identifikohesh, mos ma merr per te keq)(Puntori 16 Qershor 2006 20:37 (UTC))

Hello

Hi, I'm sorry to bother you with an unusual question: How do you say "Sectors and qualifications" (those in job-land) in albanian?

Thanks for your help! :-) --83.211.122.223 29 Qershor 2006 09:24 (UTC)

 • Hello, don't worry.

Sectors - Sektore
Qualifications - Kualifikime
"Sectors and qualifications" - "Sektore dhe kualifikime"

Word translater : www.argjiro.net/fjalor - english albanian, albanian-english , but when ever you need something just let me know.

Have nice time ;) (Puntori 29 Qershor 2006 09:28 (UTC))

Thanks again for your enormous kindness! :-) --83.211.122.223 29 Qershor 2006 09:32 (UTC)


Duke punuar

Për këtë e kemi këtë stampë {{Inuse|~~~~}}. tung --bet_0 29 Qershor 2006 10:03 (UTC)

 • O jam tu e punu per momentin mos ki dert edhe e shkruaj gjithmon ashtu nese me ndodh dicka ne rrjet ose me del ndonje pun iki dhe dmth nuk e harroj ate Duke punuar - dmth mos ta fshije ndokush duke menduar se ka ndodh dicka e te shkoje puna kot. (Puntori 29 Qershor 2006 10:06 (UTC))
ta thash vetëm për ta thjeshtësu punën, e jo për kritikë. Po si duket ta komplikova edhe më shumë. tung --bet_0 29 Qershor 2006 10:13 (UTC)
 • Paj afrohu ma afer ta kaci veshin se bash je ka lip shti meta kac met lan me 1 vesh (Puntori 29 Qershor 2006 10:18 (UTC))

Ke nje pergjigje

Lexo pergjigjen tek faqja ketu

Idete e te tjerve eshte kollaj per ti vene nga nje shenim qesharak? Pse nuk i hap vete artikujt e rinj perderisa pretendon se i di me mire? Nese ke studiuar apo jo kjo sme intereson se nuk nundesh ta vertetosh me pjekuri prej intelektuali... Me respekt Uni 1 Korrik 2006 23:10 (UTC)

 • Aq sa kam mundesi te hap tema te reja hapi, gjith shkon sipas mundesis dhe vullnetit. Une vullnet kam sepse me vjen mire qe mund te ofrojm materiale per ata qe duan te lexojne e te dine kurse mundesin e shfrytezoj maksimalisht.
 • Per cilen ceshtje e ke fjalen qe nuk munda te i pergjigjem me pjekuri? (fjala intelektual i permbledh bastardenjt- ne kuptimin tim kuptohet) (Puntori 3 Korrik 2006 14:02 (UTC))

Shqip apo anglisht?

Po per artikullin e redaktuar nga ju zotni me titullin:Internet biznes modelet?
Kjo eshte gjuha qe ju keni mesuar gjate studimit tuaj universitar? Me respekt: Uni 1 Korrik 2006 23:56 (UTC)

 • Transkripten e provimeve te kaluar e kam ne gjuhen angleze keshtu qe te dhenat do ti shkruaj ketu ne gjuhen angleze qe te jen origjinal.
See University Transcript
Issued 20 September 2005
Student ID 100303

:EBA005 Internet Business Models S3-02/03 Credit Attempted 4

Ligjerues Doc.Dr. Zamir Dika
Per me shum kliko ketu.


Me kete dua te them se mund te e kontaktosh ate nese ke dyshim ne emertimin dhe nese eshte gabim emertimi ai me ka mesuar dhe mua pra ai le te flas per pergjegjesit e veta. (Puntori 2 Korrik 2006 11:30 (UTC))

 • Profesoret e shkencave ne vendin ton qenkat te cmendur si dhe amerikanet te till qenkan. Profesoret e shkencave kan emeruar drejtim univerzitar (fakultet) Administrata e Biznesit ose gjithashtu amerikant kan te njetin drejtim Business Administration dhe ti do te e besh Administrata Ekonomike apo? Apo Economical Administration.

Sqarim i shkurt termesh: Ekonomia eshte nje shkence me e gjer se Biznesi ashtu sikur Filozofia ndaj ekonomise. Specializimi ne ceshtjen e biznesit ne kuader te studimit ekonomik don te thot anashkalimi i disa pjeseve te ekonomise per shkak te specializimit ne disa me te rendesishme ne sferen e perdorimit real gje te cilen ekonomia si teresi e permban ne vehte por qe ka edhe elemente tjera te cilat nuk jan te lidhura me biznesin sic jan: Historia ekonomike, historia e mikro-makro ekonomise etj. Biznesi nuk eshte copetim i ekonomise por specializim i saje.

Ne anen tjeter nje specializim i till vie si shkak i shperndarjes se ekonomise ne shum dege dmth zhvillimit te ekonomis si teresi. Shembull i till eshte dhe ndarja e ekonomis ne pjse te vecanta si Marketingu, Menaxhmenti, Financat, Bankieria etj. ky ishte shkaku qe permenda me lart filozofine e cila ne kohet e vjetra njihej si nje shkenc e pastaj sot smund te behet askush filozof ashtu sikur ekonomist.
- Shendet dhe respekt (Puntori 2 Korrik 2006 11:50 (UTC))

Mos i beni shume reklama vetvehtes

As nuk mundem t'ju kuptoj fare zoteri, se kjo eshte wikipedia e lire dhe jo vetem e juaja. Nqs e sheh veten si njeri me dije te shumta, atehere po ju them se ketu e keni vendin gabim. Edhe njehere po ju them te mos beni reklama vetvehtes tek faqja ime personale e diskutimeve. Shko me mire dhe te korrigjosh kampionatin boteror se e pash se sa bukur kishe redaktuar.

 • Asesi se nuk reklamohem se as me njeh e as te njoh dhe skam asfar interesi nga ju ose te tjeret ketu.Interesin tim e kam ku punoj e jetoj dhe ate interes e ruaj.

Tek kampionati boteror nuk punoj korrigjoj vetem une por shum te tjere. Dhe mos u nxej se spota prishi punen ketu porm vetem po jap kontributim tim si ndihmues i ketsaj enciklopedie ne shqip.

Here tjeter vendoje dhe identin se kush po poston (Puntori 3 Korrik 2006 12:26 (UTC))

Qe ta gjeni bashkefolesin, por edhe te lexoni nje tip te vogel, shiko njehere [ketu]. Me respekt: Intel Ektuali
 • nuk po e kuptoj ku e ke qellimin me ate shiko ketu Shqiptari me trego cfar do te thuash me kete te shikoj atje? Falmenderit nese me sqaron.
  • Sugjerimet i pranoj edhe gabimet por nuk kembenguli kur gaboj. Dhe nuk di perse me keqkupton. Sidoqoft shendet. (Puntori 3 Korrik 2006 13:09 (UTC))
  • Tash e kuptova shqiptari se perse e paske pemendur reklamen. Nuk i bera vets reklam se skam nevoj por vetem ti dhash argumentet qe mund te kerkosh dhe universiteti te jep pergjigje mbi lenden dhe emertimin e saj. Nuk kam aspak nevoj per reklamim, MOS TE RRAHE ZEMRA SHPEJT SE LAVDERIMI ESHTE VETEM I ALLAHUT DHE MUA NUK ME TAKON PRA DHE NUK TENTOJ TE E KERKOJ.

Respekt (Puntori 3 Korrik 2006 14:15 (UTC))

Diskutime

E nëse dëshiron të zhvendosësh fletat? Aksion dhe Akcion. Mirë se na ke ardhur dhe të dëshirojë punë të mbarë.--Hipi Zhdripi 2006 Maj 14 15:09 (UTC)

 • Si mendon ti zhvendosi? (Puntori 2006 Maj 14 15:32 (UTC))

Secila fletë ka disa "dhëmbëzorë" të cilat janë të mbishkruara me komanda përkatëse si p.sh: redaktoni, historiku etj. Po aty është një komand e cila të mundëson të zhvendosish fletën d.m.th fleten ta bartësh nën një emër tjetër. Kjo përdoret nga përdoruesit e kyqur për të zhvendosur edhe historikun, diskutimin dhe elemente tjera përcjallëse të fletës. Përndryshe gjitha shënimet që kanë të bëjnë me fletën humbin.--Hipi Zhdripi 2006 Maj 14 17:26 (UTC)


Unë e grisa tani të mbete ty të zhvendsish fletën. Pasi që të kesh shtypur "dhëmbëzorin" zhvendos duhej të jetë paraqitur kjo fletë http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Speciale:Movepage&target=Akcion --Hipi Zhdripi 2006 Maj 14 17:30 (UTC)

FLM (Faleminderit) për bashkëpunim--Hipi Zhdripi 2006 Maj 14 23:26 (UTC)

Redirect bosh

E ke krijua nje redirect per kompania, por ajo nuk ekziston, a je duke e krijuar apo vec e bere nje redirect. --(°-°) diskuto°) 2006 Maj 17 18:23 (UTC)

 • E krijova nje redirekt duke menduar se tanime vetem ekziston asqarim mbi termin kompania, por meqe nuk ekziston do e bej nje sqarim tash ne moment ose nese jo seshpejti (qe te jet i sakt) (Puntori 2006 Maj 17 18:40 (UTC))
Aha ok, nese ashtu, seshte problem. --(°-°) diskuto°) 2006 Maj 17 18:52 (UTC)