Përdoruesi:Bjankuloski06sq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Përshëndetje Bjankuloski06sq, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
Gtk-dialog-info.svg

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Për të dërguar një njoftim përdoruesve të tjerë, shtoni stampën {{Përgjigju}} tek diskutimi. Mos harroni që diskutimet tuaja duhet t'i nënshkruani me – ~~~~ ose thjesht shtypni butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tuaj.

faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të ju njohin më lehtë. Këshillohet përdorimi i stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshironi, mund të vendosni vendbanimin tuaj aktual në hartën e wikipedianëve.

Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

Wikipedianët ju urojnë punë të mbarë!

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Wikipedia:Babel
sq-0 Ky përdorues nuk kupton shqip (ose kupton me vështirësi).
mkКорисникот зборува македонски како мајчин јазик.
en-5 This user is able to contribute with a professional level of English.
sh-4 Корисник течно говори српскохрватски.
Korisnik tečno govori hrvatskosrpski.
sr-4 Овај корисник течно говори српски језик.
hr-3 Ovaj korisnik vrlo dobro govori hrvatski jezik.
bs-3 Korisnik dosta dobro govori bosanski jezik
ru-3 Этот участник может вносить вклад в данный проект на русском языке высокого уровня.
la-3 Hic usor callidissima latinitate contribuere potest.

My name is Bojan Jankuloski, user of several Wikipedias and Administrator of the Macedonian Language Wikipedia. Since my Albanian is almost zero, I would appreciate if people contact me in English here or in Macedonian or Serbo-croatian (for all the Albanians who live in those areas) here.