Astrid Lindgren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Astrid Lindgren (1924)

Astrid Lindgren ka lindur më 14 nëntor 1907Vimmerby dhe ka vdekur më 28 janar 2002Stockholm (ka lindur si Astrid Anna Emilia Ericsson), ishte një shkrimtare suedeze.

Ajo e ka shkruajtur librin për fëmijë Pippi Långstrump, shqip Pipi Çorapegjata.