Përdoruesi diskutim:Poisoner master

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Poisoner master. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Poisoner master! Mirëseedhe në Wikipedian e gjuhës shqipe!
Wikipedia është një enciklopedi e lirë. Kjo do të thotë se gjithkush mund të jap një kontribut personal duke ndihmuar me dijet e tij. Kontribo edhe ti vullnetarisht në projekt!
Fillimisht, për t'u njohur me hapat e para që duhet të bëjnë përdoruesit e rinj në Wikipedia, të rekomandojmë të klikosh këtu. Për ndihmë më të avancuar mund të shfletonsh edhe faqet ndihmëse në shqip, ose ato në anglisht. Për pyetje më të hollësishme duhet të kontaktosh Kuvendin, se aty zakonisht do të marrësh përgjigjet më të shpejta e më me vlerë. Ki parasysh se dërgimi apo shkarkimi i materialeve që cënojnë sado pak të drejtat e autorit është i pa pranueshëm. Në qoftë se do të dërgosh apo të shkarkosh një material të cilin ti e ke publikuar edhe në vende të tjera, rekomandohet të konsultohesh më parë me stafin drejtues.
Poisoner master, ti duhet të shkruash në gjuhën shqipe dhe të përdorësh gërmat Ë, Ç, ë, ç në fjalët e duhura. Artikujt duhen shkruar duke u bazuar nga parimi i pikëpamjes neutrale. Për çdo informacion apo paqartësi mund të pyesësh te Kuvendi një administrator ose një përdorues aktiv. Për këtë shiko "listën e ndryshimeve të fundit" (?). Për të hapur një diskutim të ri shtyp butonin (+) dhe fillo të shkruash tekstin. Mos harro që në fund të çdo mesazhi të lënë në faqet e diskutimit të firmosësh me ~~~~ ose edhe duke klikuar butonin përkatës tek shiriti i komandave. in line
Deutsch  -  English  -  Hrvatski  -  Nederlands
Mirëseerdhe Poisoner master! Wikipedianët të urojmë punë të mbarë dhe të suksesshme.
Informacione
Gnome-x-office-presentation.svg 1. Udhëzues
Udhëzues për fillestarët
Gnome-image-x-generic.svg 2. Skedari
Rregullat e përdorimit të figurave
Tools.svg 3. Sigurimi i cilësisë
Ndihmo dhe ti!
Gnome-help-browser.svg 4. Ndihmë
Ndihmë në wikipedia
Gnome-help-faq.svg 5. Faqja kryesore
Këtu diskutohen dhe merren vendime të rëndësishme
Gnome-system-log-out.svg 6. Ndihmë të shpejtë
Për punë në wikipedinë
Stop hand.svg 7. Politikat e Wikipedias
Konflikt interesi ?Politikat e bllokimit !


Sugjerime[Redakto nëpërmjet kodit]

Redaktimet që bën, përpara se ti shpëtosh shikoji nëpërmjet butonit parapamje në mënyrë që të mos e mbushësh historikun e redaktimeve me redaktime të vogla të njëpasnjëshme. Kjo është një këshillë dhe njëkohësisht edhe një paralajmërim. Ato redaktime të vogla, të njëpasnjëshme (që mund të bëhen me një redaktim të vetëm duke shtypur herë pas here butonin parapamje) mund të konsiderohen edhe redaktime të dëmshme. Gjithashtu të vë në dukje se redaktimet nën 100 kb duhet t'i shënosh si redaktime të vogla (small edit).

Sugjerim miqësor

Gjithashtu të vë në dukje se nëse je një përdorues që ke hapur këtë llogari për t'i shpëtuar bllokimit që të është bërë në një llogari tjetër, kërkimi i faljes nuk do të të shërbeje, dhe kjo mund të të sjelli jo vetëm bllokimin e lllogarisë së radhës por edhe një bllokim të të gjitha IP-ve me të cilat ke redaktuar, duke ta bllokuar aksesin përgjithënjë (range block). Prandaj, nëse supozimi im është i vërtetë (dhe do të vërtetohet), të këshilloj që të respektosh periudhën e bllokimit dhe vetëm pastaj t'i rikthehesh redaktimit. Mos respektimi i periudhës së bllokimit është në vetevete arsye për bllokim. (Wikipedia:Politikat e bllokimit#Dëbimet)

Flm dhe punë të mbarë. -- Mr.Pseudo 24 qershor 2015 13:22 (CEST)[reply]