Teuta Krasniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Teuta Krasniqi u lind me 27 Korrik 1981 është një aktore shqiptare nga Kosova. Ajo ka interpretuar në disa filma serial dhe shfaqje, njihet për rolin e saj shumë të suksesshëm në serialin televiziv Kafeneja Jonë me rolin e Sarandës.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Kafeneja Jonë
  • Engjëjt janë larg