Jump to content

Altuna Sejdiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Altuna Sejdiu (* 14 Korrik 1985) është një këngëtare maqedonase-kosovare, nofka Tuna.

Tuna këndonte që kur ishte 15 vjet. Ajo me këngët e saj ritmike është bërë shumë shpejt e pëlqyer në Kosovë, Maqedoni dhe ne Shqipëri.

 • Tuna
 • S'ka me diktaturë
 • Fortuna
 • 2002: Ciao Machoman
 • 2003:
  • Piroman/Najdi Nok Najdi Den Najdi Vreme
  • 12 Muaj/12 Meseci
 • 2004:
  • Vetem Unë Dhe Ti
  • Kiss
 • 2005:
  • Ljubi Ljubi (Ft. Tamara Todevska)
  • Ska Me Diktaturë
  • Psikologet
  • Testament
  • Bardh E Zi
 • 2006:
 • 2007:
  • Hajde
  • Bileta/Tickets
  • Njo (Ft. Skillz)
 • 2008:
  • Inati/Prasuvam Bez Glas
  • Interesi (Shes)
 • 2009:
  • So Eden Zbor (Ft. Robert Bilbilov)
  • E boj Nxhet/Challenge (Ft. Vig Poppa)
  • Verë E Nxhet (Ft. Meda & Getoar Selimi)
  • Vdiq Edhe Nje Dashuri
 • 2010:
 • 2011:
  • Dyshemeja
  • E Para dhe E Fundit
  • Bebi I Vitit E Ri (Ft. Noizy)
 • 2012: I Asaj
 • 2013: Fenix (Ft. Cozman)
 • 2014:
 • 2015:
  • Nobody There
  • Holla (Ft. Cozman)
  • Knocks Me Out (Ft. Franques & Fatman Scoop)
 • 2016:
  • Dy Tima
  • Zemra Jem (Ft. Vig Poppa)
  • Bermuda
  • Duam
 • 2018:
  • Chonga
  • Maria (Ft. Seven)
 • 2019:
  • Tani Mke Zemer
  • A Don Hala (Ft. Yll Limani)
  • Plage
  • Krejt Mu Kan Perzi
  • Harrova 2019 (Ft. Armend Rexhepagiqi)
  • Dreqi E Marrte
  • Nese Vdes E Re
  • Nuk Ma Do Zemra
  • Amoni
 • 2022:
  • Kthehna (Ft. The Victor)
  • Melaqe (Ft. Fifi)
  • A Je (Ft. Skerdi)
  • Prej Teje S'e Prita (Ft. NRG Band)
 • 2023:
  • I Huj (Ft. Cozman)
  • Qa Bone
  • Ani (Ft. Markel Goga)
 • Koncert me Ramushin 2007
 • KTV Festat e Fundvitit 2008
 • Top Fest

Lidhja te jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]