Agim Nezaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Agim Neza ka lindur në Tropojë. Në vitin 1987 u diplomua në Universitetin e Tiranës, Fakulteti Histori-Filologji, për “Gjuhë angleze dhe letërsi shqipe”. Po ashtu është diplomuar në Fakultetin e Drejtësisë në vitin 1999. Ai është autor i disa botimeve, ku më i fundit është ai për promovimin e natyrës shqiptare. “Mirësevini në Shqipëri”, një guidë për turistët.

Gazetari dhe pedagogu Agim Neza u nga jeta në moshën 54 vjeçare në New York në 17 maj 2016.


Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.