Auşeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Auşeu
Komunë
Vendndodhja
Auşeu (Rumania)
Auşeu
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 72.59 [1] km2
Kodi Postal 417025
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Auşeu, Cacuciu Vechi, Codrişoru, Gheghie, Groşi, Luncşoara
Demografia
Popullsia 3073 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Auşeu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3073 banorësh dhe sipërfaqe 72.59 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Auşeu, Cacuciu Vechi, Codrişoru, Gheghie, Groşi, Luncşoara.

Referenca

  1. ^ Invalid language code.Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Invalid language code. Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)