Aușeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Auşeu)
Jump to navigation Jump to search
Aușeu
Komunë
Vendndodhja
Aușeu is located in Rumania
Aușeu
Aușeu

Koordinatat: 47°2′V 22°30′L / 47.033°V 22.500°L / 47.033; 22.500

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.59 [1] km2
Popullsia 3073 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417025
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Aușeu, Cacuciu Vechi, Codrișoru, Gheghie, Groși, Luncșoara
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Aușeu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3073 banorësh dhe sipërfaqe 72.59 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Aușeu, Cacuciu Vechi, Codrișoru, Gheghie, Groși, Luncșoara.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)