Eskimo Callboy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eskimo Callboy
PrejardhjaFlag of Germany.svg Castrop-Rauxel, Rini-Westphalia Veriore
ZhanretPost Hardcore, Metalcore, Electronicore, Easycore
Vitet aktive2010 - sot
Shtëpitë diskografikeRedfield
Faqja e internetitwww.eskimocallboy.de
AnëtarëtSebastian Biesler
Kevin Ratajczak
Daniel Haniß
Pascal Schillo
Daniel Glossek
David Friedrich
Ish-anëtarëtMichael Malitzki

Eskimo Callboy është një grup muzikor nga Castrop-RauxelRini-Westphalia VerioreGjermania. Deri tani, grupi publikoi dy albume dhe një EP të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Sebastian Biesler (Këngëtar), Kevin Ratajczak (Këngëtar, Keyboard), Daniel Haniß (Kitara), Pascal Schillo (Kitara), Daniel Glossek (E-Bas) dhe David Friedrich (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
AT DE
2010 Eskimo Callboy (EP) Redfield Records n.A.
2012 Bury Me in Vegas n.A.
2014 We Are the Mess 64 8 n.A.
2015 Crystals Spinefarm Records n.A.
2017 The Scene n.A.
2019 Rehab n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: DE Arkivuar 2 shkurt 2014 tek Wayback Machine - AT