Galaci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Galaţi)
Shko te: navigacion, kërko
Galaţi
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Galaţi
Kryetari i Bashkisë Marius Stan
Partia USL
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 246,4 km2
Popullsia 277.933 banorë
Dendësia 1213 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Prefiksi +

Galaţi është qyteti i Rumunisë.