Hartat Google

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Hartat Google (emri i meparshem Google Local) eshte nje servis i cili mund te visitohet nga uebi i cili lejon kerkimin, navigimin dhe shikimin e hartave gjeografike te nje pjese te madhe te Tokes.

Përvec kësaj, është e mundur të visitohen servise të tjera, ndër të cilave restorante, hotele, bisnese, gjetjen dhe kalkolimin e një udhëtimi etj.