Jump to content

Infrastruktura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Infrastrukturë)

Infrastruktura nënkupton çdo objekt fizik dhe sistem që drejtpërdrejtë ose tërthorazi ofron shërbime ose gjëra me vlerë në interes të publikut të përgjithshëm.[1]

Burimi i të dhënave

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ LIGJI PËR PROCEDURËN E DHËNIES SË KONCESIONEVE Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine