Kollata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kollata (serbisht: "Kolata") është mal në Alpet Shqiptare (Bjeshkët e Nemuna) e në Mal të Zi, që ka dy maja : Kollata e Keqe dhe Kollata e Mirë. Shtrihet në koordinatat gjeografike Lat/Lon : 42,29 °N / 19,54 °E dhe arrin lartësinë 2528 metra mbi nivelin e detit. Maja Kollata e Keqe është dhe maja më e lartë e Malit të Zi.

Lidhje e Jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

*http://www.summitpost.org/image/350202/350200/mali-i-shen-niku/maja-shnikut-(nikacki-vrh).html