Ndihma materiale sociale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Ndihma materiale nënkupton sigurimin e parave, strehimit të përkohshëm, ushqimit, pagesës së shpenzimeve mjekësore, veshmbathjes ose çfarëdo nevoje tjetër të domosdoshme materiale urgjente për të cilën nuk ka burim tjetër në dispozicion[1]

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ LIGJI PËR PËR SHËRBIME SOCIALE DHE FAMILJARE Në amëzën assembly-kosova.org