Përdejca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Përdejci)
Jump to navigation Jump to search
Përdejca
Fshat
noform
Vendndodhja
Përdejca is located in Maqedonia e Veriut
Përdejca
Përdejca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 33 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1489
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 12′ 32″ Veri

22° 30′ 09″ Lindje

Popullsia 514 banorë (2002)