Skeda:Dečani3.jpg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dokument origjinal((përmasa 2.592 × 1.944 px, madhësia skedës: 2,09 MB, lloji MIME: image/jpeg))

Commons-logo.svg Kjo skedë është prej Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projekte të tjera. Përshkrimi në këtë skedë në këtë faqe nuk është treguar më poshtë. Shko tek faqja përshkruese në Commons Shko tek faqja përshkruese në Commons

Përmbledhje

Përshkrimi
English: Visoki Dečani monastery, major Christian monastery located in disputed Kosovo, 12 km (7 mi) south of the town of Peć. The monastic katholikon is the largest medieval church in the Balkans containing the most extensive preserved fresco decoration
Français : Le Monastère de Visoki Dečani, un des principaux monastères orthodoxes serbes, situé au Kosovo, à 12 km au sud de la ville de Peć. L'église du monastère est la plus grande église médiévale des balkans, et contient une grande quantité de fresques.
Српски / srpski: Манастир Високи Дечани, важни манастир Српске Православне Цркве који се налази на спорном Косову, 12 км јужно од Пећи.
Data
Burimi Оriginally posted to Flickr as DSC02882
Autori a.dombrowski
Leja
(Ripërdor këtë skedë)
Checked copyright icon.svg This image, which was originally posted to Flickr, was uploaded to Commons using Flickr upload bot on by CrniBombarder!!!. On that date, it was confirmed to be licensed under the terms of the license indicated.
Object location42° 32′ 48″ N, 20° 16′ 18″ E Kartographer map based on OpenStreetMap.View this and other nearby images on: OpenStreetMap - Google Earthinfo

Licencimi:

w:sq:Creative Commons

atributim ndarë njësoj

Kjo skedë është dhënë për përdorim sipas licensës Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic.
Ju jeni i/e lirë:
  • ta shpërndani – ta kopjoni, rishpërndani dhe përcillni punën
  • to remix – të përshtatni punën
Sipas kushteve të mëposhtme:
  • atributim – Ju duhet të atribuoni punën në mënyrën e përcaktuar nga autori ose licensëdhënësit (por jo në çdo mënyrë që sugjeron që ata të miratojnë ju ose përdorimin tuaj të punës)
  • ndarë njësoj – Nëse ndryshoni, transformoni ose ndërtoni mbi këtë punë, ju mund të rishpërndani punën që rezulton vetëm nën të njëjtën licensë ose nën një licensë të ngjashme me të.

VI seal

This image has been assessed under the valued image criteria and is considered the most valued image on Commons within the scope: Visoki Dečani Katholikon (exterior). You can see its nomination here.

Historiku skedës

Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë.

Data/KohaThumbnailPërmasatPërdoruesiKoment
e tanishme5 shkurt 2009 05:12Thumbnail për versionin duke filluar nga 5 shkurt 2009 05:122.592 × 1.944 (2,09 MB)Flickr upload botUploaded from http://flickr.com/photo/30237618@N03/2840685040 using Flickr upload bot

Përdorimi global i skedës

Wiki-t e tjerë në vijim e përdorin këtë skedë:

Metadata