Skeda:Menkaura-ColossalStatue MuseumOfFineArtsBoston.png

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dokument origjinal((përmasa 690 × 1.780 px, madhësia skedës: 1,41 MB, lloji MIME: image/png))

Commons-logo.svg Kjo skedë është prej Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projekte të tjera. Përshkrimi në këtë skedë në këtë faqe nuk është treguar më poshtë. Shko tek faqja përshkruese në Commons Shko tek faqja përshkruese në Commons

Përshkrimi
English: Colossal statue of Menkaura. From the Giza Pyramid Temple of Menkaura, made during his reign (circa 2548-2530 B.C.) Travertine (Egyptian Alabaster). Now residing at the Museum of Fine Arts, Boston. Museum Expedition 09.2.
Data
Burimi Own work (photo)
Autori Keith Schengili-Roberts
Leja
(Ripërdor këtë skedë)

Attribution ShareAlike 2.5

w:sq:Creative Commons

atributim ndarë njësoj

Kjo skedë është dhënë për përdorim sipas licensës Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic.
Ju jeni i/e lirë:
  • ta shpërndani – ta kopjoni, rishpërndani dhe përcillni punën
  • to remix – të përshtatni punën
Sipas kushteve të mëposhtme:
  • atributim – Ju duhet të atribuoni punën në mënyrën e përcaktuar nga autori ose licensëdhënësit (por jo në çdo mënyrë që sugjeron që ata të miratojnë ju ose përdorimin tuaj të punës)
  • ndarë njësoj – Nëse ndryshoni, transformoni ose ndërtoni mbi këtë punë, ju mund të rishpërndani punën që rezulton vetëm nën të njëjtën licensë ose nën një licensë të ngjashme me të.

Historiku skedës

Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë.

Data/KohaThumbnailPërmasatPërdoruesiKoment
e tanishme27 mars 2007 01:37Thumbnail për versionin duke filluar nga 27 mars 2007 01:37690 × 1.780 (1,41 MB)Captmondo{{Information |Description=Fragmentary statue head of Menkaura. From the Giza Pyramid Temple of Menkaura, made during his reign (circa 2548-2530 B.C.) Alabaster, with portions restored. Now residing at the Museum of Fine Arts, Boston. Museum Expedition 09

Këto faqe lidhen tek kjo skedë:

Përdorimi global i skedës

Wiki-t e tjerë në vijim e përdorin këtë skedë: