Dallime mes rishikimeve të "Viola"

Jump to navigation Jump to search
171 bytes added ,  7 vjet më parë
gjakov
v (roboti largoj: mwl:Biuola (strong connection between (2) sq:Viola and mwl:Biola))
(gjakov)
{{Gjuha shqipe}}
 
viola pak me e madhe se violina,ka tingull me te ulet dhe ngjyr te mbyllet,por shum te but dhe melankolike.Ne grup me instrumentet e tjera harkore,ka rol te dukshem,e ploteson ngjyrimin tonal
{{për përmirësim}}
 
 
 
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve