Ndryshimi mes inspektimeve të ".al"

Jump to navigation Jump to search
5 bytes added ,  3 vjet më parë
v
përmirësime teknike, typos fixed: gjithe → gjithë, jane → janë, per → për (2), percaktuar → përcaktuar using AWB
v (→‎top: clean up, replaced: eshte → është (3))
v (përmirësime teknike, typos fixed: gjithe → gjithë, jane → janë, per → për (2), percaktuar → përcaktuar using AWB)
website=[http://www.akep.al/sq/informacion/legjislacioni/rregullore]|}}
 
'''.al''' është prapashtesa e faqeve të [[interneti]]t dhe paraqet [[Domeini ndërkombëtar i shteteve|domenin zyrtar]] të nivelit të parë të [[Shqipëria|Shqipërisë]]. Ajo administrohet nga AKEP. Pas ndryshimeve te kryera nga AKEP mbi rregulloren e administrimit te emrave ne zonen .al, është mundesuar regjistrimi i domain-eve nga te gjithegjithë shqipetaret ne mbare boten. Vlera e regjistrimit fillestar është percaktuarpërcaktuar 2000 ALL (20 USD) perpër 2 vjet. Po aq është dhe vlera e rinovimit. Modifikimet teknike apo ndryshimet e kontakteve janejanë falas.
 
== Niveli i dytë ==
* [http://www.akep.al AKEP] Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP
* [http://www.webhost.al WebHost.al] Regjistrues Zyrtar i domaineve .al
* [http://www.host.al Host.al] Regjistrues zyrtar perpër domainet .al
* [http://www.akep.al/sq/kontakte Kontakti me AKEP]
* [http://www.iana.org/root-whois/al.htm Whois informatat për .al]
37.617

edits

Menyja e navigimit