Dallime mes rishikimeve të "Fahredin er-Razi"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  4 vjet më parë
→‎Biografia: përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj duke përdorur AWB
v (Removed invisible unicode characters + other fixes, removed: ‎ using AWB (12004))
(→‎Biografia: përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj duke përdorur AWB)
 
==Biografia==
'''Abu Abdullah Muhammad ibn Umar ibn al-Husayn at-Taymi al-Bakri at-Tabaristani Fakhr al-Din al-Razi''' ([[Arabisht]]:أبو عبدالله محمد بن عمر بن الحسن بن الحسين بن علي التيمي البكري فخرالدین الرازی) lindi në një familje prej Amol në Iran, së pari ai studionte me babain e tij, më vonë në Merv dhe në Maragha, u bë një nxënësve të al-Majdmajd al-Jili. Ai u akuzua për racionalisëm.
 
==Lista e punimeve==
37.617

edits

Menyja e lëvizjeve