Ndryshimi mes inspektimeve të "Krutha"

Jump to navigation Jump to search
869 bytes removed ,  3 muaj më parë
Redirect
(merge)
(Redirect)
 
{{merge|#REDIRECT [[Krytha e Ulqinit}}]]
{{Infobox MNE fshat| height="200"
| foto=[[Figura:noimage.png|140px]]
| emri= Kruta
| komuna= Ulqin
| banor= 205
| posta=
| telefoni=
| lartësia=188 m
| latitude=41° 58' 16N
| longitude=19° 10' 57E
| web=
}}
'''Kruta''' (shq. '''Krythë''') vendbanim në komunën e [[Ulqini]]t.
 
== Gjeografi ==
 
== Demografia ==
 
{|{{sortable}}
|-
!Viti !!Popullsia !!Lëvizja e pop. gjat shek. të XX-të
|-
|1948 ||179 ||rowspan="7"|
|-
|1953 ||158
|-
|1961 ||167
|-
|1971 ||175
|-
|1981 ||268
|-
|1991 ||236
|-
|2003 ||205
|}
 
Struktura nacionale :
:shqiptarë 140; 68,29%
:malazezë 57; 27,80%
 
==Shih dhe këtë==
* [[Ulqini]]
* [[Komuna e Ulqinit]]
* [[Mali i Zi]]
 
==Lidhje e jashtme ==
*https://web.archive.org/web/20080404005656/http://www.fallingrain.com/world/YI/1/Kruta.html
 
{{MNE-gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Mal të Zi]]
4

edits

Menyja e navigimit