Transaksioni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Transaksion është termë i përdorur në shkencat ekonomike.

Transaksionet (ang.: transaction) janë Veprime me ane të të cilave sigurohet kalimi i të drejtave dhe detyrimeve pronësore nga njeri pronar tek tjetri[1].

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Kontrolli dhe Auditimi i brendshëm Gjon Ndreja, ITAP-Shqipëri dok. në internet, prill 2007