Trebenishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trebenishti
Fshat
Vendndodhja
Trebenishti is located in Maqedonia e Veriut
Trebenishti
Trebenishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 848 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6341
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 12′ 23″ Veri

20° 45′ 18″ Lindje

Popullsia 513 banorë (2002)
Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]