Violeta Kukaj Ratkoceri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Violeta Kukaj Rektori)
Shko te: navigacion, kërko


Emri i lindjes është Violeta Kukaj, pas martesës mban emrin Violeta Kukaj - Retkoceri. Është lindur më 11.11.1972, në Skënderaj

Karriera Muzikore[redakto | redakto tekstin burimor]

Ajo është një këngëtare popullore nga Kosova. Violeta, qysh në bankat shkollore, u dëshmua për talentin e saj në të gjitha zhanret e muzikës. Ajo, sakaq u bë emër i njohur i estradës sonë dhe një zë që meriton respekt e vëmendje! Këngët e saj janë lamente për historinë, balada për dashurinë, kala për trimërinë dhe himne për bukurinë! Violeta, shquhet për stilin e veçantë të veshjes, që nga veshjet kombëtare, uniformën e UÇK, e deri tek veshja e nusërisë.Ka edituar më shumë se 10 albume.

Albumet më të njohura[redakto | redakto tekstin burimor]

Në Dasmën E Nipit Po Vijnë Dajallarët (2004), Nuse Ne Katun (2009), Nje Bilbil (2010).

Jeta Private[redakto | redakto tekstin burimor]

Violeta është e martuar ka tre fëmijë dhe jeton me familjen e saj në Prishtinë.