Zgjedhjet Parlamentare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Nënkuptoje zgjedhjet që mbahen për Kuvendin e Shqipërisë. Në bazë të kushtetutës zgjedhjet duhet të jenë të lira, demokratike dhe periodeike çdo katër vjet.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.