!!

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

!! (Një pikëçuditje e dyfishtë, Karakteri U + 203C) mund t'i referohet:

  • Një lëvizje e shkëlqyeshme në shënimin e shahut
  • Operatori i dyfishtë faktorial në matematikë
  • Një klikim retroflex, një familje e bashkëveprimeve të klikimeve që gjenden vetëm në gjuhët Juu të Afrikës jugore dhe në zhargonin ritual të Daminit të Australisë

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pikëçuditsja