Älmhult

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Älmhult
Qytet
noform
Stacioni hekurudhor në Älmhult
Vendndodhja
Älmhult is located in Suedia
Älmhult
Älmhult
Vendndodhja e Älmhult në Suedi

Koordinatat: 56°33′3″V 14°8′17″L / 56.55083°V 14.13806°L / 56.55083; 14.13806

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Småland
Qarku Qarku Kronoberg
Komuna Komuna Älmhult
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.78 km2
Popullsia 8,955 banorë
Dendësia 1.020 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Koordinatat 56° 33′ 3″ Veri

14° 8′ 17″ Lindje

Älmhult është qytet në provincën Småland, Suedi me 8,955 banorë më 2010.