Çeshinova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çeshinova
Fshat
Vendndodhja
Çeshinova is located in Maqedonia e Veriut
Çeshinova
Çeshinova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Çeshinovë-Obleshevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Lindor
Lartësia 287 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2333
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 52′ 17″ Veri

22° 17′ 21″ Lindje

Popullsia 998 banorë (2002)