Çifliku i Sllatinës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çifliku i Sllatinës
Слатински Чифлик
Fshat
noform
Vendndodhja
Çifliku i Sllatinës is located in Maqedonia e Veriut
Çifliku i Sllatinës
Çifliku i Sllatinës
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 810 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6340
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 20′ 11″ Veri

20° 51′ 00″ Lindje

Popullsia 11 banorë (2002)

Çifliku i Sllatinës është një fshat ne Republikë e Maqedonisë, i takon komunës së Debërcës