Jump to content

Ím

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ím është një jötunnmitologjinë nordike, dhe biri i Vafþrúðnir.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Orchard, Andy (1997). Dictionary of Norse Myth and Legend (në anglisht). Cassell. ISBN 978-0-304-34520-5.