Österbybruk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Österbybruk
Qytet
noform
Ndërtesë në Österbybruk
Vendndodhja
Österbybruk is located in Suedia
Österbybruk
Österbybruk

Koordinatat: 60°12′V 17°54′L / 60.200°V 17.900°L / 60.200; 17.900

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Uppland
Qarku Qarku Uppsala
Komuna Komuna Östhammar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.51 km2
Popullsia 2,272 banorë
Dendësia 904 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 748 3XX
Prefiksi 0295

Österbybruk është qytet në Suedi. Österbybruk ka pasur 2,272 banorë në fund të vitit 2010.