Şieuţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şieuţ
Komunë
Vendndodhja
Şieuţ is located in Rumania
Şieuţ
Şieuţ

Koordinatat: 46°59′V 24°39′L / 46.983°V 24.650°L / 46.983; 24.650

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62.64 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427315
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Lunca, Ruştior, Sebiş, Şieuţ
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şieuţ është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 62.64 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Lunca, Ruştior, Sebiş, Şieuţ.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)