Şieu-Măgheruş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şieu-Măgheruş
Komunë
Vendndodhja
Şieu-Măgheruş is located in Rumania
Şieu-Măgheruş
Şieu-Măgheruş

Koordinatat: 47°5′V 24°23′L / 47.083°V 24.383°L / 47.083; 24.383

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.89 [1] km2
Popullsia 4129 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427295
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Arcalia, Chintelnic, Crainimăt, Podirei, Sărăţel, Şieu-Măgheruş, Valea Măgheruşului
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şieu-Măgheruş është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 4129 banorësh dhe sipërfaqe 59.89 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Arcalia, Chintelnic, Crainimăt, Podirei, Sărăţel, Şieu-Măgheruş, Valea Măgheruşului.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)