Şieu-Odorhei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şieu-Odorhei
Komunë
Vendndodhja
Şieu-Odorhei is located in Rumania
Şieu-Odorhei
Şieu-Odorhei

Koordinatat: 47°9′V 24°18′L / 47.150°V 24.300°L / 47.150; 24.300

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.16 [1] km2
Popullsia 2609 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427365
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Agrişu de Jos, Agrişu de Sus, Bretea, Coasta, Cristur-Şieu, Şieu-Odorhei, Şirioara
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şieu-Odorhei është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2609 banorësh dhe sipërfaqe 51.16 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Agrişu de Jos, Agrişu de Sus, Bretea, Coasta, Cristur-Şieu, Şieu-Odorhei, Şirioara.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)