Şieu (Bistriţa-Năsăud)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şieu
Komunë
Vendndodhja
Şieu is located in Rumania
Şieu
Şieu

Koordinatat: 47°0′V 24°36′L / 47.000°V 24.600°L / 47.000; 24.600

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.98 [1] km2
Popullsia 3186 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427290
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Ardan, Posmuş, Şieu, Şoimuş
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şieu është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3186 banorësh dhe sipërfaqe 71.98 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Ardan, Posmuş, Şieu, Şoimuş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)