Şoimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Şoimi
Komunë
Vendndodhja
Şoimi (Rumania)
Şoimi
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 102.65 [1] km2
Kodi Postal 417555
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Borz, Codru, Dumbrăviţa de Codru, Pocluşa de Beiuş, Sînicolau de Beiuş, Şoimi, Ursad, Urviş de Beiuş
Demografia
Popullsia 2881 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şoimi është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2881 banorësh dhe sipërfaqe 102.65 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Borz, Codru, Dumbrăviţa de Codru, Pocluşa de Beiuş, Sînicolau de Beiuş, Şoimi, Ursad, Urviş de Beiuş.

Referenca

  1. ^ Invalid language code.Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Invalid language code. Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)