Şoimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şoimi
Komunë
Vendndodhja
Şoimi is located in Rumania
Şoimi
Şoimi

Koordinatat: 46°41′V 22°7′L / 46.683°V 22.117°L / 46.683; 22.117

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.65 [1] km2
Popullsia 2881 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417555
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Borz, Codru, Dumbrăviţa de Codru, Pocluşa de Beiuş, Sînicolau de Beiuş, Şoimi, Ursad, Urviş de Beiuş
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şoimi është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2881 banorësh dhe sipërfaqe 102.65 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Borz, Codru, Dumbrăviţa de Codru, Pocluşa de Beiuş, Sînicolau de Beiuş, Şoimi, Ursad, Urviş de Beiuş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)