Şuncuiuş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şuncuiuş
Komunë
Vendndodhja
Şuncuiuş is located in Rumania
Şuncuiuş
Şuncuiuş

Koordinatat: 46°41′V 22°7′L / 46.683°V 22.117°L / 46.683; 22.117

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.04 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417565
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Bălnaca, Bălnaca Groşi, Şuncuiuş, Zece Hotare
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şuncuiuş është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 72.04 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Bălnaca, Bălnaca Groşi, Şuncuiuş, Zece Hotare.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)