Ţeţchea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ţeţchea
Komunë
Vendndodhja
Ţeţchea is located in Rumania
Ţeţchea
Ţeţchea

Koordinatat: 47°3′V 22°19′L / 47.050°V 22.317°L / 47.050; 22.317

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.14 [1] km2
Popullsia 3059 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417605
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Hotar, Subpiatră, Telechiu, Ţeţchea
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Ţeţchea është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3059 banorësh dhe sipërfaqe 51.14 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Hotar, Subpiatră, Telechiu, Ţeţchea.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)