1757 në literaturë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Libra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Data Emri Profesioni Kombësia Komente Referime
28 nëntor William Blake poet, piktor dhe skulptor anglez Britania e Madhe Anglia v. 1827

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Data Emri Profesioni Kombësia Komente Referime