Jump to content

1880 në literaturë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

== Libri Jeronim De'Rada lindi ne Maki te Kalabrise ne Itali aj e botoi Gazeten e par La'Albanese Albania (Shqiptari i italise) ai ishe nje personalitet shum i zgjuar dhe i rendesishem per rilindesit e par

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]