20 Franga Ari (1945)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

20 Franga Ari Bankënotë e lëshuar në qarkullim nga Banka e Shqipërisë në vitin 1945. Kartëmonedhë e vitit 1926, e cila me vulën e vitit 1945 sipër, u quajt emision i vitit 1945.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]