2 (numër)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dy (2) Numri që vjen menjëherë pas njëshit dhe që shënon një sasi të barabartë me një edhe një.

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Fjalor i gjuhës së sotme shqipe.