50 Lekë Ari (1970)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Monedhë ari e lëshua në qarkullim nga Banka e Shqipërisë në vitin 1970 për qëllime numizmatike me tematikë "Qyteti muze i Gjirokastrës"

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]