Añora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Añora
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Añora is located in Spanjë
Añora
Añora

Koordinatat: 38°24′V 4°53′P / 38.400°V 4.883°P / 38.400; -4.883

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Córdoba
Qarku Añora
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 111 km2
Lartësia 624 m (m.n.d.)
Popullsia 1555 banorë
Dendësia 14[1] banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Añora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Córdoba.Añora ka 1555 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 111 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Añora – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale