Aştileu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aştileu
Komunë
Vendndodhja
Aştileu is located in Rumania
Aştileu
Aştileu

Koordinatat: 47°2′V 22°23′L / 47.033°V 22.383°L / 47.033; 22.383

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.80 [1] km2
Popullsia 3814 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417020
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Aştileu, Călăţea, Chistag, Peştere
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Aştileu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3814 banorësh dhe sipërfaqe 58.80 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Aştileu, Călăţea, Chistag, Peştere.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)