A.N.T. Farm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
A.N.T. Farm
A.N.T.Farm.png
A.N.T. Farm
Titulli alternativ Avancim Natyral Talentesh
Zhanri Komedi
Femije
Krijuar nga Dan Signer
Aktrojnë China Anne McClain
Sierra McCormick
Jake Short
Stefanie Scott
Carlon Jeffery
Aedin Mincks
Kompozitor(ët) China Anne McClain
Sierra McClain
Lauryn McClain
Shteti Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Gjuhë(t) Anglisht
Sezone 3
Episode 62
Prodhimi
Producent(ët) ekzekutiv Dan Signer
Stephen Engel
Setupi i kamerës Multi Kamera
Kaseta
Kohëzgjatja 22 minuta
Studio(t) It's a Laugh Productions
Gravy Board Productions
Disney Channel Original Productions
Transmetimi
Formata e figurës 1080i (HDTV)
480i (SDTV)
Transmetimi i parë 6 Maj 2011 - vazhdon

A.N.T. Farm është një nga serialet më të famshme të Disney Channel që doli për herë të parë më 6 Maj 2011, ditën që u shpall fundi i serialit shumë të famshëm Zaku dhe Kodi në anije. Episodi pilot e ka titullin "Shkolla ANT", dhe është episodi i parë i të gjithë serialit. Seriali u krijua nga Dan Signer, një nga producentët ekzakutivë të Zaku dhe Kodi në anije dhe njëkohësisht krijuesi i serialit Professor YoungDisney XD. Seriali merr pjesë në San Fransisko, ku personazhet kryesore janë: China Anne McClain, Sierra McCormick dhe Jake Short, të cilët janë pjesë e programit A.N.T. Farm ose gjatë Avancim Natyral Talentesh.

Lista e episodeve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni Episode #
Sezoni 1 25
Sezoni 2 20
Sezoni 3
Episodet speciale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Titulli
Amerika do talANTe
Këngët e jetës
trANTsferim

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kina Parks është studentja më e re e programit të Avancimit Natyral të Talenteve. Në ditën e parë të shkollës ajo njihet me Olivia Doilin dhe me Fletçer Kuimbi. Të tre bëhen shokë të ngushtë në gjimnaz. Para se të takonte Olivian dhe Fletçerin, Kina takon Gibsonin, mësuesin kujdestar dhe psikologun e shkollës që është pak i çuditshëm dhe duket si i çmendur. Leksi Rid është rivalja kryesore e Kinës. Leksi mendon se antët janë fëmijë të dështuar që shkojnë në Uebster. Vëllai i madh i Kinës, Kameruni përpiqet që t'i shmanget sa më shumë asaj sepse nuk do që të tjerët të mendojnë se ai ka një motër si ajo.