Jump to content

ARO

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fuoristrade rumune, e perdorur ne Shqipëri deri ne mesin e viteve '90. Fillimisht ajo kishte pamjen e GAZ-69, nga e cila kishte marre patenten e prodhimit. Ne mesin e viteve '80, ajo hyri ne nje pamje tjeter. Ishte kryesisht ne perdorim te ushtrise, por edhe ne institucione te tjera, madje perdorej edhe si taksi.

 Commons: ARO – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale