Abbekås

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbekås
Qendër banimi
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Rajoni Skåne
Provinca Skåne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0,91 km2
Popullsia 729 banorë
Dendësia 805 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2

Abbekås është qendër banimi në komunën Skurup, në rajonin Skåne, Suedi me 729 banorë.