Abrămuţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abrămuţ
Komunë
Vendndodhja
Abrămuţ is located in Rumania
Abrămuţ
Abrămuţ

Koordinatat: 47°19′V 22°15′L / 47.317°V 22.250°L / 47.317; 22.250

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.67 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417015
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Abrămuţ, Crestur, Făncica, Petreu
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Abrămuţ është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 45.67 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Abrămuţ, Crestur, Făncica, Petreu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)