Achmet Chatzi Osman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Achmet Chatziosman apo Ahmet Haxhiosman (turqisht: Ahmet Hacıosman, greqisht: Αχμέτ Χατζηοσμάν) (lindur më 1 janar 1958Komotini, Greqi) është një politikan grek nga minoriteti turk trake Perëndimore.

Ai ishte anëtar i Partisë për Miqësi, Barazi dhe Paqe.